Aylı Rüzgarlı Ayna

Şubat 28, 2011

Cao Xueqin

…O yıl Kia Yui’nin acıları iyice arttı. Gündüzlerini Bayan Yang’ın erişilmez hayali tüketiyordu, gecelerini karabasanlar ve uykusuzluk.

Bir akşam sokakta sadaka dilenerek dolaşan taocu bir bir rahibin ruh hastalıklarını iyileştirebildiğini söylediğini duydu. Kia Yui adamı çağırttı. Rahip ona “Sizin hastalığınız ilaçlarla iyileşmez.” dedi “Eğer söylediklerime uyarsanız, elimde tam size göre bir çare var.” Kolunun yeninden ışıltılı bir ayna çıkardı, üzerinde Aylı Rüzgarlı Emsalsiz Ayna yazıyordu. Rahip devam etti: “Bu ayna Korkunç Uyanışlar Perisi’nin sarayından geliyor, kötü düşüncelerin sebep olduğu hastalıkları iyileştirmeye birebirdir. Ama sakın aynanın sırt tarafından bakmayın. Yalnızca ön yüzüne bakın. Yarın gelir hem aynayı alır, hem de artık iyileştiğiniz için bir geçmiş olsun derim” Ve kendisine sunulan bozuklukları dahi kabul etmeden evden ayrıldı.

Kia Yui aynayı aldı, rahibin tarif ettiği şekilde bakmasıyla dehşetle elinden fırlatması bir oldu. Aynada bir kafatası görünüyordu. Dilenciye lanetler okudu ve o öfkeyle, bir de aynaya sırt tarafından bakmak istedi. Aynayı yerden aldı ve baktı. Derinlerde, Bayan Yang, en güzel giysilerini giyinmiş, ona el ediyordu. Kia Yui aynanın girdabına kapıldığını hissetti, metalin içinden geçti ve kadınla aynanın derinliklerinde doyasıya sevişti. Sonra Yang ona çıkışa kadar eşlik etti. Kia Yui uyandığında ayna yine ön yüzüne dönmüş, yine bir kafatası gösteriyordu. Aynanın hülyalı tarafının zevkleriyle bitkin düşen Kia Yui, yine de, aynaya tekrar bakma arzusunun önüne geçemedi. Yang ona yine el etti, yine aynanın derinliklerine indi, yine seviştiler. Bu birkaç kere oldu. Son seferinde, iki adam onu boynundan zincirleyip çıkışa kadar sürükleyerek getirirlerken “Tamam, sizinle geleceğim” diyebildi belli belirsiz “ama bırakın aynayı da alayım.” Son sözleri bunlar oldu, onu kirli çarşafın üstünde ölü buldular.

                                     El espejo de viento y lunaKızıl Köşkün Rüyası.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: